Serwis maszyn budowlanych. Najczęstsze usterki 

2020.11.02
Serwis maszyn budowlanych

W dzisiejszych czasach do dyspozycji mamy bardzo zaawansowane technologicznie maszyny budowlane, które są nieodłącznym elementem każdej inwestycji budowlanej. Ich pomoc jest nieoceniona, dzięki ich zastosowaniu możliwe jest wznoszenie wszystkich budowli i konstrukcji. Sprawiają, że nawet najcięższe prace przebiegają sprawniej i szybciej. Aby zapewnić im bezawaryjne działanie, konieczne jest wykonywanie regularnych przeglądów technicznych, dbanie o ich prawidłową eksploatację, a także zapewnienie im odpowiednich warunków pracy. Niestety od czasu do czasu maszyny budowlane psują się i wtedy trzeba oddać je do profesjonalnego serwisu. Dzięki pomocy fachowców zajmujących się naprawami specjalistycznego sprzętu budowlanego możliwe będzie zredukowanie przestojów w pracy do minimum i szybki powrót do wykonywanych na placu budowy zadań. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Państwu, jakie usterki maszyn budowlanych zdarzają się najczęściej.

Jakie usterki maszyn budowlanych zdarzają się najczęściej?

Do najczęstszych usterek maszyn budowlanych zaliczamy:

Awarie układu jezdnego – układ jezdny to niezbędny element każdej mobilnej maszyny budowlanej, jego awaria powoduje, że staje się ona bezużyteczna. Najczęściej psują się one z przyczyn eksploatacyjnych.
Awarie układu chłodzenia – układ chłodzenia w maszynach budowlanych wymaga od użytkowników szczególnej dbałości. Należy regularnie sprawdzać zużycie wentylatora i pompy wody, aby zapewnić ciągłość chłodzenia.
Awarie silników – najczęstszą przyczyną usterek silników maszyn budowlanych są: uszkodzenia tłoków, pęknięcia pierścieni tłokowych, uszkodzenia turbiny, zatarcia łożysk lub zatarcia całego silnika. Kolejną przyczyną powodującą awarie silników może być wyciek oleju lub płynów chłodniczych.
Awarie łańcuchów gąsienicowych – mechanizmy gąsienicowe odpowiedzialne za przemieszczanie się wielu maszyn budowlanych po terenie budowy psują się najczęściej z przyczyn eksploatacyjnych. Szczególnie narażone są na nie maszyny poruszające się na gąsienicach gumowych, które ulegają szybkiemu niszczeniu pod wpływem oddziaływania twardego podłoża i znacznych obciążeń dynamicznych.
Awarie układów elektrycznych – tego typu awarie zdarzają się najczęściej zimą, ponieważ niska temperatura połączona z wilgocią ma niekorzystny wpływ na instalacje elektryczne.
Awarie osprzętu budowlanego – częstym problemem są usterki osprzętu budowlanego takiego jak np.: młoty, nożyce, gryzaki czy chwytaki.

Gdzie zgłosić się po pomoc?

W razie wystąpienia jakiegokolwiek problemu technicznego w maszynach budowlanych należy jak najszybciej zgłosić się do profesjonalnego serwisu takiego sprzętu. Nie warto oddawać ich w ręce niesprawdzonych firm, które są krótko obecne na rynku. Nasza firma zajmuje się serwisowaniem i naprawami maszyn budowlanych od 20 lat, dlatego posiadamy bogate doświadczenie w tym zakresie i można nam zaufać. Zajmujemy się serwisowaniem maszyn i narzędzi budowlanych oraz samochodów ciężarowych. Wykonujemy także okresowe przeglądy techniczne maszyn budowlanych i samochodów ciężarowych.

 

Tagi


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/treepolska/ftp/wp-content/themes/tree/content-nasz-blog.php on line 30

Dodaj komentarz