Najważniejsze maszyny budowlane

2020.05.27
Najważniejsze maszyny budowlane

Chyba nikt nie wyobraża sobie współcześnie dużej budowy bez nowoczesnego parku maszyn. To właśnie dzięki nim inwestycja powstaje stosunkowo szybko, a pracownicy budowlani mogą czuć się bezpiecznie. Które z maszyn budowlanych są absolutnie niezbędne w trakcie większości prac, a w związku z tym – najbardziej popularne?

Koparki, ładowarki, koparko-ładowarki

Na żadnej budowie nie może zabraknąć koparki lub koparko-ładowarki. W zależności od potrzeb fachowcy korzystają ze zwykłych koparek kołowych albo też tych na gąsienicach. Do mniejszych prac przydają się też zwrotniejsze minikoparki. Jeśli chodzi o ładowarki, to one również mogą poruszać się na kołach lub gąsienicach. W wielu miejscach niezastąpione okazują się ładowarki teleskopowe, zapewniające operatorowi większy zasięg ramienia. Wśród popularnych maszyn budowlanych znajdują się też różnego rodzaju spycharki i równiarki. Bez nich przygotowanie terenu pod budowę byłoby niezwykle trudne. W miejscach, gdzie potrzebne jest zagęszczenie gruntu lub mas nawierzchniowych, używane są walce. Do najważniejszych na budowie maszyn możemy zaliczyć też wozidła przegubowe, miniwozidła i wykorzystywane do wielu różnych prac ciągniki. Firmy, którym bliska jest ekologia, jako niezbędne na budowie maszyny budowlane traktują też specjalistyczne maszyny do recyklingu. Do nich możemy zaliczyć różne typy kruszarek: szczękowe, stożkowe, udarowe oraz przesiewacze.

Kupić czy wynająć?

Wspomniane maszyny budowlane są bardzo drogie, kompletnym parkiem maszynowym dysponują więc zazwyczaj tylko duże, renomowane firmy budowlane. Dla firm, które wykonują mniejsze zlecenia, ich zakup nie zawsze jest opłacalny. Na szczęście możliwy jest też wynajem maszyn budowlanych, dzięki któremu mniejsi podwykonawcy mogą korzystać z tych maszyn, których nie mają w swojej flocie. Z najmu chętnie korzystają też duże firmy, które podejmują się realizacji ogromnych inwestycji, przy których ich własny park maszynowy mimo wszystko nie jest wystarczający. Jakie są plusy tego rozwiązania, poza ogromną oszczędnością? Najemca nie musi martwić się kosztami napraw czy serwisowania maszyn. Jeśli wypożyczona przez niego koparka czy walec nagle odmówi współpracy, może on oczekiwać od wynajmującego odebrania popsutej maszyny i dostarczenia bez zbędnej zwłoki sprawnej. To rozwiązanie dla wielu firm jest po prostu wygodne.

Tagi


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/treepolska/ftp/wp-content/themes/tree/content-nasz-blog.php on line 30

Dodaj komentarz